כתיבת פרוזה עברית

כתיבת פרוזה
כתיבה יוצרת דורשת לא רק השראה וכישרון. כתיבה יוצרת היא גם טכניקה. ובלי להכיר את הטכניקה - ההשראה שלנו מתבזבזת, והכישרון לא בא לידי ביטוי.
'כתיבת פרוזה עברית' הוא אתר ודף פייסבוק שמטרתם ללמד את תורת הכתיבה וטכניקות נפוצות ומוכחות המשמשות לכתיבת פרוזה. התכנים והשירותים באתר כוללים:
 
מדריך מקיף הכולל מידע רב על תורת הכתיבה וטכניקות לכתיבת פרוזה. המדריך הוא בעצם ספר באינטרנט, הכולל מעל עשרים פרקים שנושאי כתיבה שונים: מהי כתיבה טובה, כיצד בונים עלילה, כיצד מאפיינים דמות, איך בוחרים קול למספר ונקודת מבט, ועוד.
לחצו כאן כדי לקרוא את המדריך לכתיבת פרוזה עברית.
 
סדנאות כתיבת הפרוזה של 'כתיבת פרוזה עברית' אינן סדנאות כתיבה רגילות, בהן המשתתפים קוראים טקסטים פרי-עטם, נותנים ומקבלים משוב. מטרת הסדנאות הללו להעניק לכל כותב, מתחיל או מנוסה, היכרות עם תורת הסיפור והתנסות בתשתית המעשית איך לכתוב סיפור.
בסדנה משולבות הרצאות עם דוגמאות רבות מתוך הספרות העברית, ועם תרגול מעשי איך להשתמש נכון בתורת הכתיבה שנלמדה ולהטמיע אותה בכתיבה באופן יישומי.
לחצו כאן לפרטים נוספים ומידע על הסדנאות.
 
תהליך הכתיבה של יצירה ארוכה (רומן, נובלה, קובץ סיפורים...) יכול להיעשות בבדידות, אבל נעים ומעשי יותר לעשות אותו בצוות עבודה של כותב ועורך ספרותי. כך עובדים כל הסופרים המצליחים.
לעורך הספרותי כמה תפקידים:
- לאתגר את נושא היצירה ואת הרעיונות שעומדים בבסיסה, כדי לוודא יחד שמדובר ברעיון שיוביל ליצירה פורצת-דרך ומושכת לקריאה.
- ללוות את תהליך הכתיבה ולוודא שהתהליך מתקדם בקצב טוב, שהכותב לא 'נתקע' בכתיבה.
- לעבור על טיוטות בהתהוות, להעיר ולשפר את הטקסט.
תהליך העריכה הוא תהליך משולב הכולל מפגשים פנים אל פנים, שיחות טלפון והחלפת טיוטות והערות בדואר אלקטרוני. תוך כדי תהליך העריכה הכותב נחשף לעקרונות יסוד של כתיבת פרוזה, והיצירה נבחנת בין השאר מול העקרונות הללו. זאת כדי לשפר את הטקסט ולהביא אותו לרמה מקצועית המתאימה להוצאה לאור ולציפיותיהם של הקוראים.
לחצו כאן לפרטים נוספים ומידע על שירותי העריכה הספרותית.
 
כמו כן, דף הפייסבוק 'כתיבת פרוזה עברית' מכיל מאמרים ועדכונים שוטפים בנושא כתיבה יוצרת.
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign