פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
חסידילנד

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%40
אהבתי
%40
מעניין
%20
לא אהבתי
%0
שם:  חסידילנד
מחבר:  משה רבפוגל

תאור:
מודפס 70 ש"ח
כולל דמי משלוח בארץ

הספר "חסידילנד", מספר את סיפורה של ישראל בעוד דור – יותר או פחות. היסטוריה עתידית זו מומחשת על ידי סיפורו של ג'קי(חבקוק) בן דוד שמאס במתחולל בא"י שבה נראה לו ש"איש הישר בעיניו יעשה", וה"קבוצה" בה הוא היה חבר מצליחה להגיע למימוש דתי ולממשל במדינת ישראל.
הספר מספר על אודות דמותו של חבקוק, שעוצבה מחדש בבית וועד חסידי שבו האדם מתחנך לשילוב בין החומר והרוח, דרך בו מעוצבת דמותו ואישיותו עפ"י ערכי היהדות מתוך תיקון המידות וראיה חיובית של הזולת.
רעיונותיו של חבקוק נוגעים באושיות הקיום החברתי והיהודי בהיבטים של טיוב השיח החברתי, האמונה, התפילה והלימוד, השבת, החינוך למורשת ישראל, מחד, ואיכות הסביבה והיחס לפליטים, וועידת השלום ומגילת העצמאות מאידך.
בחלק השני, מצע ותקנון להקמת חסידות ארץ ישראלית. אין כאן רק החזרת עטרה ליושנה, אלא שאיפה ליצור יצירה של עטרה חדשה ההולמת את המקום והזמן – חסידות על כל משמעויותיה: הן גמילות חסדים, הן מידת חסידות בין אדם לחברו ובין אדם למקום והן בתנועה חסידית שאינה ממוסגרת וממוסדת, שאין לה סגנון לבוש והתנהגות מסוימים ושאינה מקושרת לאדמו"ר מסוים, אלא מעין שאיפה של חסידי חסידות א"י שתקיף את כל תחומי החיים ותעסוק בהם מתוך השקפה יהודית ממלכתית.
 

 תגובות

אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign