פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
חסידות וקוממיות

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%80
אהבתי
%20
מעניין
%0
לא אהבתי
%0
שם:  חסידות וקוממיות
מחבר:  משה רבפוגל

תאור:

עותק אלקטרוני 33 ש"ח
מודפס+אלקטרוני 100 ש"ח
לחץ כאן לרכישת הספר ו/או עותק אלקטרוני
של הספר בכרטיס אשראי
מודפס 70 ש"ח
כולל דמי משלוח בארץ

"בחיבורו של ר' משה רבפוגל יש רעיונות שניתן לגבש מהם חסידות ארץ ישראלית שתקיף את כל התחומים. לשם כך טרח ללקט ליקוטי בתר ליקוטי ממקורות שונים ומגוונים של היהדות על כל גווניה וזרמיה, מידות חסידות ורעיונות שיש בהם כדי להניח יסודות לחסידות ארץ-ישראלית חדשה.

 אין כאן  רק החזרת עטרה ליושנה, אלא שאיפה ליצור יצירה של עטרה חדשה ההולמת את המקום והזמן.  חסידות על כל משמעויותיה, הן גמילות חסדים, הן מידת חסידות בין אדם לחברו ובין אדם למקום, הן בתנועה חסידית שאינה ממוסגרת וממוסדת, שאין לה סגנון לבוש והתנהגות  מסוימים ושאינה מקושרת לאדמו"ר מסוים.  אלא מעין  שאיפה של חסידי חסידות".
הרב יעקב אריאל שליט"א
 בספר חסידות וקוממיות נעשה ניסיון נועז לגיבוש חסידות חדשה מתוך הקיים. בספר מוצגות מגמות של תסיסה חיובית בציבוריות הישראלית ותוך כדי ריענון, שאיפה הגותית ודתית ליצירת אתגר חדש של חסידות ארץ-ישראלית מקורית. מחבר הספר מצביע על צמא לחסידות חדשה, ארץ-ישראלית, יש רצון לקיים מצוות מתוך ספונטאניות וולונטארית. אמנם הרצון הזה לא חף מתופעות שליליות כגון, קיום סלקטיבי של מצוות שהאדם בוחר בצורה שרירותית. אך אין להתעלם גם מהפן החיובי של צמא להתחדשות דתית אמיתית שמובילה לקיום כל המצוות הנוהגות בזמן הזה.
 
ר' משה רבפוגל, מהנדס חשמל ותקשורת בהשכלתו. מזה שנים רבות עוסק בלימוד ובחקר הגותו של הרמב"ם ובמשנת החסידות ופרסם כמה ספרים בנושא. מבין ספריו; "יסוד הבנין" (על שלוש עשרה עיקרי האמונה, בהמלצתו של פרופ' לייבוביץ ז"ל), "התחיה" (על הגותו של פרופ' לייבוביץ למול הרמב"ם והחסידות), "שמירת בריאות הגוף והנפש עפ"י הרמב"ם" (בהוצאת מוסד הרב קוק),"החוט המשולש" (על דרכי לימוד התורה בהוצאת כתב). הספרים זכו גם להמלצותיהם של הרבנים הראשיים לישראל והרב יוסף קאפח זצ"ל.

 ניתן להוריד חלק מהספר לקריאה בחינם
 כדי להוריד לחץ על  גירסה חלקית שמתחת לתמונה

 

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
1. הספר חסיד 3/8/2014 9:47:42 PM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign