פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
המפרץ הפרסי:כיוונים חדשים במחקר אינטרדיסציפלינרי

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%80
אהבתי
%20
מעניין
%0
לא אהבתי
%0
שם:  המפרץ הפרסי:כיוונים חדשים במחקר אינטרדיסציפלינרי
מחבר: 

תאור:

** הסדרה האקדמית **

עותק אלקטרוני 33 ש"ח
מודפס+אלקטרוני 100 ש"ח
מודפס 80 ש"ח
כולל דמי משלוח בארץ

עורכים: סולי שאהוור וערן סגל

אסופת מאמרים זו, שנערכה על ידי אנשי מרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה, ד"ר סולי שאהוור וד"ר ערן סגל, ורואה אור בסדרה האקדמית של הוצאת כתב, מתייחדת בנקודת מבט אינטר-דיסציפלינרית ייחודית, המהווה תרומה חשובה למזרחנות הישראלית. האסופה כוללת מחקרים חדשים, חלקם פרי עטם של החוקרים המובילים בארץ בתחומם, העומדים בסטנדרטים אקדמיים גבוהים ומשמשים מקור רב-ערך לחקר והוראת המפרץ הפרסי. פרסומה כעת עונה על צורך ניכר במידע ופרשנות בעברית לגבי ההיסטוריה והאקטואליה של המפרץ הפרסי - אזור שחשיבותו, בהקשר העולמי והישראלי כאחד, הולכת וגוברת בשנים האחרונות.

האסופה מכילה שנים-עשר מאמרים העוסקים באיראן, במפרץ הפרסי, בערב הסעודית, בכוויית, בעומאן ובתימן ודנים בהיבטים פוליטיים, היסטוריים, חברתיים וכלכליים של המדינות והאזורים השונים. היבטים אלו כוללים את מעמד הנשים במפרץ, את השפעת הדוקטרינה השיעית על יחסי החוץ של איראן, את יחסי איראן והמערב, את הנסיבות להתפתחות האסלאם הוהאבי, את היווצרות הקהילה הפלסטינית בכווית ועוד. מאמרים אלו, המהווים מחקר אקדמי מעמיק ועם זאת נגיש ביותר, טומנים בחובם ידע יקר ערך עבור כל ישראלי המבקש להבין יותר טוב את האזור בו הוא חי ואת יחסי הכוח המעצבים את העולם הערבי והמוסלמי במזרח התיכון.   
"האסופה היא תרומה חשובה לקורא העברי ולידע הזמין בעברית בתחומים אלו. יש לקוות שפרסום האסופה יגביר את העניין הציבורי בכלל והמחקרי בפרט בנושאי איראן, המפרץ הפרסי והאזורים הסמוכים."
פרופסור (אמריטוס) יוסי נבו, החוג להיסטוריה של המזרח התיכון, אוניברסיטת חיפה
 
אודות העורכים:
ד"ר סולי שאהוור
ראש מרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי, ראש המחלקה לשפות זרות ומרצה בכיר בחוג ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת חיפה. מרצה בנושא איראן באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטת תל אביב.
 
ד"ר ערן סגל
חוקר במרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה. מלמד באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת בן גוריון בנגב. עוסק בהיסטוריה הפוליטית והכלכלית-חברתית של המדינות הערביות במפרץ הפרסי.
 

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
1. עבודה חשובה. כל הכבוד ציון 5/27/2014 3:15:01 PM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign