פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
קרואסונים

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%80
אהבתי
%20
מעניין
%0
לא אהבתי
%0
שם:  קרואסונים
מחבר:  יוסי ריבלין

תאור:

139עמודים 
מחיר קטלוגי78 ש"ח , למכירה כאן 50 ש"ח
 +דמי משלוח 
מסת"ב:
 978-965-7506-73-8 
דאנאקוד: 128-97
כתב הוצאה לאור, 06/2019

יזם כושל שטס לניו יורק להילחם על חייו, משורר המחפש אהבה במזג האוויר, סמטה מסתורית בירושלים, פגישה אקראית עם אהבת נוערים אחרי 40 שנה, יורד שנתקע פה ומתאהב, דובר צעיר בעיירת פיתוח המסתבך בגלל קרואסונים (שהוגשו לפני 80 שנה לסופר מפורסם), אלמנת צה"ל המתחקה אחר תעלומת חייה, מסתנן זר שמוצא ניחומים בריצה, ניצולת שואה מיוחדת במינה, למה הרוקי מוראקמי לא קיבל פרס נובל לספרות? ועוד ועוד. קרואסונים מאת יוסי ריבלין לא תתאכזבו..

אני נזכר בסיפור הראשון שכתבתי, זה היה בשעת חצות. הייתי אז בעיצומו של משבר מקצועי סהרורי כלשהו. תיבת המייל פלטה עוד ועוד הודעות דואר המעצימות את האירוע ומפילות את רוחי. מה עושים? ולפתע בת קול כאילו נשמעה בחלל האוויר ואמרה לי "כתוב על זה סיפור". אז ישבתי וכתבתי וכתבתי וכתבתי. בשתיים בלילה סיימתי לכתוב את הסיפור הראשון שלי. חשתי מאושר. זה היה רגע גדול. חשבתי לעצמי, מה זה הדבר הנהדר הזה לכתוב סיפורים? הייתי מאוהב. כמו הפעם הראשונה שבה עשיתי אהבה.
אין עוד כמו הרגע הזה שבו נכתב הסיפור היפה ביותר בעולם, שלך. יותר מכל מוזיקה שהכרת, מכל שיר ששמעת, מכל אוכל שאכלת. למה לא חשבתי על זה קודם? למה לא סיפרו לי על כך? גן עדן עלי אדמות. ההנאה הזו, להפוך בעזרת העט או המקלדת לרגע אחד לאלוהים, לברוא דמויות, להרוג דמויות, לפתח בעיות ולפתרן, או שלא. הרגשתי שכתיבת הסיפורים זה משהו גדול ממני, מעניק לי שייכות. מפר תחושת בדידות. הסיפורים היו לחברים, לבני לוויה, ישנתי איתם, קמתי איתם, רצתי איתם. מאז אני כותב וחש עמם אושר חמקמק.
"קְרוּאָסוֹנים" הוא ספר הפרוזה הרביעי של יוסי ריבלין. קדמו לו קובץ סיפורי הריצה "42.2 סיפורים קצרים ומסלולים ארוכים על ריצה ואהבה" (קוראים, 2009); "לשיר סיפור אהבה", רומן (פרדס, 2017), "דרך בורמה שלי", רומן (כתב, 2018). בקובץ זה אוגדו סיפורים שראו אור במפעל האנתולוגיות השנתי של הוצאת כתב ובמסגרות נוספות. זכיתי, וההוצאה בחרה להוציאם לאור ועתה הם מוגשים לכם.
נ"ב: המשבר המקצועי נפתר כבר למחרת. הסיפור המדובר מופיע בקובץ זה והעניק לו את שמו.

 

 

 תגובות

אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign