פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
דרך בורמה שלי

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%75
אהבתי
%25
מעניין
%0
לא אהבתי
%0
שם:  דרך בורמה שלי
מחבר:  יוסי ריבלין

תאור:

255 עמודים 
מחיר קטלוגי 78 ש"ח , למכירה כאן 50 ש"ח
 +דמי משלוח 
מסת"ב:
 978-965-7506-59-2 
דאנאקוד:
 128-83
כתב הוצאה לאור, 06/2018

 

לרכישת ספר אלקטרוני לחץ כאן


צחי מנקיס הוא גלאי אוצרות בעל מזג סקרן ומציצני וגם תחושות בטן חזקות להפליא. אלו הובילו אותו לכמה מקומות טובים בחייו, אבל גם לכמה מקומות רעים, כמו למשל אל מחשבהּ האישי של אשתו. הציץ ונפגע. חילופי תצלומים לא צנועים שלה עם עמית לעבודה, שהיו או לא היו, הדליקו אצל צחי את שריטת הקנאה הקשה ממוות, ועתה הם מערערים את נישואיו, ואולי אף את הסיכוי להצליח במשימת חייו.

ומה היא משימת חייו של צחי? איתור עקבותיו של טייס מטוסי "ספיטפייר" ממלחמת העולם השנייה, שמעולם לא שב הביתה. שטח החיפוש - כל העולם. הטייס הזה הוא לא אחר מאשר דודו של צחי, אח אימו, יצחק כהנסון, צבר, יליד הארץ, שהתנדב לשרת כטייס קרב בצבאות הברית במדינת בורמה והאדמה כאילו בלעה אותו. חיפוש במעמקי האדמה זה הרי התמחותו של צחי, (כשהוא לא מחפש במחשבה הפרטי של אשתו) ואם לא יצליח במשימה המשפחתית הדרמטית הזו, שמטרידה את מנוחת המשפחה שנים ארוכות, זה ימשיך לטרוד גם את מנוחתו שלו.

האם יצא צחי מנקיס למשימת החיפוש המשפחתית המורכבת הזו? ואם כן, איך בכלל מצמצמים את שטח החיפוש מתחום העולם כולו לכדי עשרות מטרים רבועים בלבד?

רומן המבוסס על מקרים אמתיים שמתקשרים עם מלחמת העולם השנייה ועם הימים ההרואיים שקדמו להקמת מדינת ישראל לפני 70 שנה בדיוק. סיפור על חיפוש אוצרות, פרטי ואף ציבורי, מסע על פני הגלובוס והנפש, באהבה גדולה וקנאה הקשה ממוות. על תעלומה היסטורית ועל הספרות היפה הנחלצת לעזרתה, כי אם היסטוריה זה מה שקרה, סיפרות זה מה שיכול היה לקרות.

'דרך בורמה שלי', הינו רומן שני פרי עטו של יוסי ריבלין, נשוי, אב לארבעה ילדים. סיפרו הקודם 'לשיר, סיפור אהבה', ראה אור בקיץ 2017 וידע הצלחה נאה. קובץ סיפורים קצרים פרי עטו "42.2, סיפורים קצרים ומסלולים ארוכים על ריצה ואהבה" ראה אור ב-2009. עוד עשרות סיפורים קצרים שלו ראו אור במסגרות ספרותיות שונות.

וכך מתחיל הספר:
ראשית דבר: קוראים לי צחי, חיפושים הינם הפרנסה שלי. אני דור שלישי למחפשים. אבי היה מחפש בלתי נלאה, וסבי היה חפשן אוצרות חרוץ. הוא בעצם הוריש לי את החיידק הזה. חיפושים הובילו אותי למקומות יפים בחיים אבל גם למקומות מכוערים. על החיפושים היפים אספר לכם בהרחבה, אם כי טרם ממש מצאתי את ה'גביע הקדוש', שאחריו אני מחפש. באשר למקומות הפחות יפים - הם הובילו אותי לכך שבגיל כמעט ארבעים אני גר אצל אמא שלי, ומחפש את עצמי. היו לי חלומות על אהבה. היו לי חלומות על גילויים. היו לי תקוות למצוא מטוסים היסטוריים קבורים באדמה או אדם נדיר. כשלתי. "מתבחבש עם עצמי" כפי שאשתי – יותר נכון פרודתי - נוהגת להגיד בשפתה הקולחת תמיד. האישה הזו אמרה לי פעם את המשפט היפה ש"האדם הראשון עליו אתה חושב כשקורה לך דבר טוב הוא האדם אותו אתה הכי אוהב". אני כבר לא בטוח שאני האדם הזה אצלה. שבור כהוגן, שוכב על מיטה קצרה מידי בחדר ילדותי, מאזין לחריקותיה הזכורות לרע מנעוריי, קורא ספרים המספרים על מה שיכול היה לקרות.

 

 תגובות

אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign