פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
דילמה

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%25
אהבתי
%0
מעניין
%25
לא אהבתי
%50
שם:  דילמה
מחבר:  תחרות כתב 2017 בנושא: סיפורי אוכל

תאור:

מאת: קרני שגב

יונית :סליחה על האיחור, אתן לא מתארות איזה פקקים יש בדרך מכפר שמריהו לדרום תל אביב, עבר עלי בוקר מ ז ע ז ע. האופר של הילדים לקחה פתאום חופשה בטענה המופרכת שהקטנים שלי עולים לה על העצבים, והיא חייבת לנוח באופן דחוף. (זו כבר האופר השישית שמבריזה אחרי יום במחיצתם). העוזרת היומית לא הגיעה, והבייבי סיטר הקבועה לא עונה לטלפון, כנראה מסננת אותי. עד שהצלחתי להשיג מישהי, שני השדים הצליחו לחרפן לי את השכל בצרחות שלהם. למזלי הצלחתי לברוח מהבית לפני שזו שהגיעה לשמור עליהם, תתחרט. וזה עוד לא הכל!!. ה B.M.V לא התניע, את הג'יפ לקח בעלי, ואני נאלצתי לנהוג בוולוו הישן, שקנינו בחורף שעבר, כדי להגיע לכאן.
בדרך רציתי להרוג את הפסיכולוג שהמליץ על הקורס הזה ל"שיפור הכישורים החברתיים, ופתרון דילמות בוערות בעידן של מוביליות מעמדית." הוא אמר שרק כך אלמד להתמודד עם בעיות מסובכות בחיי כמו אלה שחוויתי הבוקר.
תאמינו לי , מה שעבר עלי היום, אני לא מאחלת אפילו לשונאים הכי גדולים שלי.
שרה: אני מה זה מבינה אותך, שעה לקח לי להגיע מבת ים לפה. נורא צפוף באוטובוס בבוקר, הרגשתי שאין לי אוויר לנשום. זה שעמד לידי אכל שום על הבוקר, וזאת שלפניי, סובלת כנראה מבעיות עיכול , כי כל הנסיעה...
המנחה הדס: בסדר, בסדר, לא צריך לפרט, גם עלי עבר בוקר לא קל:
סול לא רצתה ללכת לגן בלי נעלי העקב שלי,(15 ס"מ גובה) ובלי כובע הנוצות שקניתי במיוחד לחתונה של אחותי. בסוף התפשרנו על הסמרטפון ועכשיו אני מנותקת מהעולם. אבל לפני שנעבור לדילמה היומית... כן שושי, גם את רוצה לשתף אותנו בחוויות שעברת הבוקר?
שושי: לא בדיוק, העניין הוא כזה, וכאן אני צריכה את עזרתכן, ביום שבת הקרוב, אני חושבת להזמין את הבת עם בעלה והנכדה בת הארבע , לארוחת צהריים. הבעיה שממש אין לי כוח ללכת ולקנות מצרכים מהקצב, מחנות הירקות, מהמכולת , ואחר כך לשטוף את הכל, לבשל, להגיש, לנקות את השולחן, לרחוץ את הכלים, לכבס את המפה, להוריד את הזבל, שכחתי משהו?
יונית: מה הבעיה? תזמיני אותם למסעדה . רק אתמול אני ובעלי אכלנו עסקית במחיר ממש סביר. אלף שקל לזוג . הדיל כלל: מנה ראשונה – סלט גרגירי יער, ומנה עיקרית: שיפוד אחד של דג ברוטב קובני. דיאטטי וזול.
שרה: אלף שקל? , את בטוחה ששילמתם אלף שקל על, על...
יונית גם אני התפלאתי על המחיר. היום כדי לאכול במסעדה בינונית ומעלה צריך להוציא אלפיים שקל לפחות, . תאמיני, הדיל הזה ממש מציאה. כדאי להזמין מקום עוד היום , כי המסעדה תמיד מפוצצת . החברות שלי מהרצליה פיתוח עפות עליה ו..
שושי: העניין הוא שחשבתי להזמין את המשפחה לארוחה אצלי בבית, שיאכלו את מה שאני מבשלת. אבל: לקלף תפוחי אדמה ולהניח בסיר עם מי מלח, לחתוך עגבניות ומלפפונים לחתיכות קטנות , לתבל את הבשר בתערובת של צמחי יער, לשים סכ"ום וכוסות על השולחן, (הקטנה בטח תשפוך את מיץ התפוזים על מפת התחרה, ותשבור את הגביע מזכוכית מורנו שהבאתי מוונציה), לאסוף את השברים, להדיח כלים, לרדת חמש קומות להוריד את הזבל, לעלות, להחזיר הכל למקום...רק המחשבה מתישה אותי.
חלי: אני לא מבינה מה הבעיה: תקני חומוס ופיתות, עוף בגריל, צלחות חד פעמיות, וגמרת עם הסיפור.
שושי: כן, אבל הרבה זמן לא הזמנתי אותם לארוחה משפחתית, אז לקנות להם אוכל מוכן עם כלים חד פעמיים... לא נעים. אבל ללכת לחנווני, לירקן, לפרוס את הבצל לעיגולים, לנגב את הדמעות , לשים את הסירים על האש, ולזכור להוריד אותם בזמן, לאפות בתנור ולהוציא לפני שהאוכל יתייבש, להניח על הצלחות, להגיש... אוי, אני כבר עייפה...
יונית : הכי טוב מסעדה
שושי: אבל לא נעים לי, כל כך הרבה זמן לא הכנתי להם אוכל מבושל אצלי בבית...
חלי: נו אז מה הבעיה? תזמיני בטלפון מהסופר את כל המצרכים, ותוכלי לבשל בלי אפילו לצאת מהדירה.
שושי : נכון ,אבל לרחוץ את הירקות, לטחון בשר לקציצות, לחתוך פטרוזיליה וכוסברה, לטגן, לשים צלחות על השולחן, (עופרי בטח תפיל לרצפה את הצלחת הפרסית שקבלתי בירושה מאימא שלי), לטאטא את האוכל שנפל מתחת לשולחן, לשטוף את המטבח, לשים את הכוסות במדיח, את המפה במכונת כביסה, את ה...
חלי: אז מה רע בלקנות אוכל מוכן?
שושי: את צודקת, אבל הילדים שלי מצפים לתבשילים שאני מכינה, אני לא יכולה לאכזב אותם
שרה: למות ממך, תבשלי כבר
שושי : אבל לשטוף, לחתוך , להגיש...
יונית: אז תזמיני את אייל שני, או חיים כהן, או את השף השמנמן הזה, עם הכרס העגולה, רושפלד, הם גם יביאו את הפרודוקטים, גם יבשלו אצלך בבית, ואפילו יגישו לשולחן. את לא תצטרכי לעשות שום דבר, עשר וחצי אלף שקלים ואת מסודרת
שרה: בטח, בטח, היום גם אפשר לקבל הלוואות בריבית ממש נמוכה, או למשכן את הבית,
שושי: לא נעים לי הם מצפים שאני אבשל, אני אגיש, אני אפנה מהשולחן...,
חלי: אוכל מוכן וצלחות חד פעמיות !!
יונית : רק, אבל רק , מסעדה!!.
שרה: תגידי לבת שאת חולה, לא יכולה לזוז מהמיטה , יש לך ארבעים מעלות חום, המחלה נורא מדבקת, אז גם לא רצוי להגיע לביקור, ותדחי את הארוחה לשנה הבאה, עד אז אלוהים גדול.
שושי : זה בדיוק התירוץ שהשתמשתי בו בשנה שעברה, ועכשיו לאכזב אותם פעם נוספת...
המנחה הדס: הנה זו עוד דוגמה חיה לבעיה מסובכת וקשה שיצר העולם המודרני . נא לחשוב בבית איך לעזור לשושי להתגבר על חרדת האירוח, ולהביא למפגש הבא פתרונות יצירתיים .
להתראות בשבוע הבא.
ביי .

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
1. הסיפור של קרני שגב חנה אלג'ם 12/13/2017 7:45:27 AM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign