פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
הגבר המצפה לפגוש את אהובתו

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%20
אהבתי
%10
מעניין
%10
לא אהבתי
%60
שם:  הגבר המצפה לפגוש את אהובתו
מחבר:  תחרות כתב 2014 בנושא: סיפורי מסע

תאור:
מאת: יפה לורנצי

שנים לא נפגשו שנים לא דיברו מאז פרידתם, בימי נעוריהם, כשאהבתם הייתה לוהטת והבטיחה רבות. לפתע נפרדו דרכיהם. גבר אחר כבש אותה בסערה. היא הייתה נערה רכה בשנים ועדינה. הוא ידע לפנק, ידע להקשיב לקול היוצא מליבה, להחמיא לה, לתבונתה, לאינטליגנציה שהייתה טמונה בה, ללבושה, להליכותיה בחברה. בה בשעה שמח לקבל את תשומת הלב שהרעיפה עליו. תחומי התעניינותם במידה רבה היו משותפים לשניהם, כמו-כן השקפת עולמם.
במשך השנים התבונן בסתר בתמונה שהשאירה אצלו כמזכרת. הוא הקים משפחה, הוליד ילדים אך היא נשארה כזיכרון מתוק רחוק שהלך והתרחק עם השנים. מדי פעם במפגש או בשיחת טלפון עם חבר משכבר הימים, כשלמדו ב"שדה יעקב" כחניכי עליית הנוער, היה מתעניין באותה נערה. גם היא בתקופה המקבילה הקימה משפחה. וכך היה אומר: "אינני מבין עד היום מדוע כך קרו פני הדברים". והיא הייתה שלמה עם החלטתה כל השנים.
ועכשיו הוא יושב באוטובוס בחיפה שיסיע אותו לפגישה אתה, והוא בגיל שנושק לגבורות. רגשות וזיכרונות של אותם ימים אותו מציפים. כמו היה חוזר במנהרת הזמן לימים הרחוקים. כדי להסיח דעתו ולמתן את התרגשותו, התפנה מעת לעת להתבונן בנוף הנשקף מהחלון. עצי אקליפטוס שניטעו לצורך ייבוש הביצות מקדמים את פני הנוסעים במבואות חדרה. עצי דקלים מפארים שדרות ודרכים, בכפותיהם ובתמירותם. כשעל צווארם משתלשלים ענקי תמרים שהבשילו בזמנם, יד קוטפת לא הגיעה עדם, אט אט יבשו הצטמקו ונשרו מטה למרגלותם. השמיים בהירים ושמש אביבית מחייכת במלוא פיה. ענני נוצה צחים כשלג משייטים עם רוח קלילה, נעימה, מחבקת עוטפת פנים.
הים נשקף מעת לעת כשהכביש מתקרב למערב. גליו מתרוממים ונוחתים בקצף לבן. כמו היו קציפת חלבונים לטורט. כמו היו שובלים של תחרה מקשטים קצותיהם. באוטובוס החלו מאכלים להפיץ ריחם. מי בכריך עם פסטרמה ומי בפלאפל טרי שנקנה בתחנת האוטובוס בחדרה, בהזדמנות של עצירה לאיסוף נוסעים. הריחות ורעש האכילה, עוררו אצלו את מיצי הקיבה והרעב החל להציק גם לו. ברגע האחרון קפץ החוצה וקנה לעצמו פיצה.
כשהוא עסוק בסעודתו התבונן בנוסעים. אם ותינוק, חבוק בזרועותיה, רגוע, ישן. הוא נזכר באשתו המנוחה חובקת את בנם מרגיעה בליטוף ובנשיקה. לו יכול היה לחזור להיות תינוק בעריסה חבוק בחיק אמו. אך מה לו ולמחשבות הללו, הוא הרי בדרך לפגוש את אהובתו הראשונה. במושב המקביל לו יושב זוג צעיר שנראה מאוהב, הם מביטים זה בעיני זו ועיניהם מדברות אהבה. כף ידה חפונה בין שתי כפות ידיו. זוג מבוגר מנמנם, ראשה על כתפו בשלווה בטוחה. זוג נוסף באמצע שנות השלושים, מנהל ויכוח על דבר מה. מתנועות ידיהם התזזיתיות ופניהם הכעוסים חסרי הרכות ניכרים הדברים.
ברקע נשמעים שירים ישראלים אריק איינשטיין, יורם גאון, אייל גולן, עוזי חיטמן וכן שארל אזנאבור וז'אק ברל, אדית פיאף נוסטלגיה - גם אצלו בלב ובמחשבות. הוא חוזר להרהר בה, האם יכיר אותה? האם ימצאו שפה משותפת. על מה ידברו אחרי כל השנים הארוכות? הנסיעה מחיפה לנתניה מתקדמת בכביש החוף, פונים במחלף ימינה, לרחוב הרצל, בכיוון מערב לתחנה המרכזית. שם היא תמתין בעמידה, כך סיכמו, במקום שהאוטובוס פולט החוצה את הנוסעים. ליד המסעדה שריחותיה נישאים לכל עבר ומזמינים להיכנס פנימה. היא מוקפת ריחות וטעמים. חנות פיצוחי עפולה על כל סוגיהם וטעמיהם, בשלל צבעיהם וריחותיהם. ריחות הפיצות והפלאפל הנישאים באוויר חודרים אל נחיריה. היא בדריכות עומדת צמודה למקומה, כמעט קפואה על מקומה ומצפה. לא יודעת את נפשה, על מה ולמה הפגישה ולמה היא מצפה? האוטובוס נעצר התרוקן והוא אחרון הנוסעים התמהמה בכוונה תחילה, עומד מולה על מדרגות האוטובוס תר בעיניו לעברה בציפייה... עיניהם נפגשות האם הן מדברות אהבה?...

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
8. Appnaertly this is w Jaylene 4/21/2016 1:37:58 PM
7. That's a clever answ Rena 4/20/2016 3:17:35 PM
6. This is the pecefrt Tracen 4/19/2016 8:39:44 PM
5. פגישה מאוחרת יפה לורנצי 12/21/2014 9:41:11 AM
4. פגישה מאוחרת אסתי קושמרו- אברהם 11/30/2014 5:45:26 PM
3. פגישה מאוחרת חיה בנצל 11/30/2014 3:23:54 PM
2. פגישה מאוחרת חיה בנצל 11/30/2014 2:56:06 PM
1. הגבר המצפה לפגוש את אהובתו. יונה 1/12/2014 1:34:03 PM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign