פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
נפץ

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%67
אהבתי
%0
מעניין
%33
לא אהבתי
%0
שם:  נפץ
מחבר:  אמיר מנשהוף

תאור:
=נפץ 10 - כריכה קדמית

נפץ, גיליון 10

דצמבר 2008
עותקים: 1,000
12 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתפים: אמיר מנשהוף, איתמר מנשהוף, מרב מנשהוף.

תוכן: בעמוד השער - תיקון טעות בעניין שמו של הדבר הזה; "גופנים צבעוניים" - שיר; "הנביחה הנסיבתית: טיוטת כתב הגנה" - שיר; "חימר" - שיר; בגיליון פזורות שלוש תמונות של חסרי בית מחייכים בעיניים מושחרות.

פרגמנט: "בַּמַּצָּב אֵין דּוּ קִיּוּם / אֵין שָׁלוֹם וְאֵין מִלְחָמָה / מָתַי הִתְחִיל הַמַּצָּב וְאֵיךְ יִגָּמֵר / אֵין לָדַעַת / הַמַּצָּב הוּא הִיסְטוֹרְיָה בִּלְתִּי מְתֻזְמֶנֶת / וְהוּא מִתְקַיֵּם מִכָּרְחוֹ שֶׁל אִיּוּם אַסְטְרָטֶגִי / כְּלוֹמַר שֶׁל רָצוֹן / שֶׁל רַעְיוֹן / לֹא שֶׁל אֵרוּעַ" (מתוך "חימר", עמ' 8).

 =

נפץ, נספח לגיליון 9 - כריכה קדמיתנספח לאירוע ההשקה של גיליון 9

יוני 2008
עותקים: 30
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: בעמוד השער ובדף האמצע - איורים ובהם המילה "Funk". בשאר הגיליון – מילות הפזמונים הבאים בשפת המקור (הפזמונים נוגנו מתקליטים באירוע ההשקה):

פרינס - D.M.S.R
Hot Chocolateי- Mindless Boogie
אלישיה ברידג'ס - I Love the Nightlife
פרינס - Uptown
שיק - You Can Get By

פרגמנט: " Dance mindless boogie 'till we drop, don't stop / Music is the drug / Music is the drug we're searching for / Mindless boogie don't stop"
(מתוך "Mindless Boogie", עמ' 3).

 = 

נפץ 9 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 9

יוני 2008
עותקים: 1,500
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: בעמוד השער - סריקה של פלסטר מוכתם בדם; בשאר הגיליון - 12 שירים ששם כל אחד מהם הוא "שיר זבל".

פרגמנט: "מַה יַעֲשֶׂה עִם כֹּל הַטּוֹב / הָאִישׁ שֶׁמִּלּוֹתָיו רַק בִּטְּלוּ / וְהִגְבִּירוּ מִלִּים" (מתוך שיר הזבל החמישי, עמ' 4).

 =

נפץ 8 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 8

פברואר 2008
עותקים: 1,500
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: "על המלוח" – שיר; "מפני זיכרון" – שיר; "צעירים מכוסי מדים" – שיר; "עור ברזל" – שיר; "מפזר החום" – שיר; "רעש" – שיר. בחלק מהעמודים מופיעות גרסאות לסמל "נפץ".

פרגמנט: "צריך עור ברזל בשביל לעבוד אצלכם יהודים / אוזני ברזל / בשביל לטייל בגינות שלכם" (עמ' 5).

=

נפץ 7 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 7

ינואר 2008
עותקים: 2,000
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: איור ובו אשה גדולת מימדים מוסרת את שדה לגבר דק שאיבר מינו זקוף ופיו פתוח; "שיר השגריר" ובסופו איור של גבר ברגע של סיפוק מחדיר את איבר מינו לאחורי אשה; איור אמצע ובו גבר משפריץ זרע על גבה של אישה מאיבר מין המותקן בבית שחיו ואת איבר המין השני שלו אוחזת בפיה אשה נוספת בעוד הוא פוער באצבעותיו את איבר מינה שנפער על כתפה השמאלית; "הרטבה" – שיר; "דברים שנשכחו" – שיר ובסופו איור ובו גבר משפריץ את זרעו לאיבר מינה של אשה הפעור מאחוריה, בעוד פיות השניים נשאבים בנשיקה; "שיר עזתי".

פרגמנט: "בְּכָל אֹפֶן/ שַׁגְרִירֵנוּ לֶוִינְסוֹן וְרוּתִי/ שֶׁיֵּשׁ לָהּ עִנְיָן מְיֻחָד בִּפְרַנְצֶ'סְקוֹ טוֹטִי/ וּתְמוּנָה שֶׁלּוֹ בְּתַחְתּוֹנִים לְבָנִים/ בָּאַרְנָק./ שֶׁכְּשֶׁהָיְתָה חַיֶּלֶת/ הִתְבַּדְּחוּ עָלֶיהָ הַבָּנוֹת/ שֶׁיֵּשׁ לָהּ כּוּשִׁי מִתֵּימָן/ וְעַד הַיּוֹם כְּשֶׁהִיא רוֹאָה חַיֶּלֶת עִם סֵמֶל אָמָ"ן/ מִתְחַמֶּמֶת בָּהּ גֻּלָּה שֶׁל עַצְבוּת" (עמ' 2).

 = 

נפץ 6 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 6

אוקטובר 2007
מספר עותקים לא ידוע
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: איור של דנה וייס שמוסרת את שמסר פרשננו לענייני ערבים, קטע בשם "רחובות פוגי – לקח מספר שש", חסות של חברת הזירוקס לישראל, "גילוי נוף" (שיר), קטע מסיפור טיסתו המופלא של עמנואל, פרוטוקול ניסוי בקריינות גוגו עברי בשדרות רוטשילד, "על שולחן שרגליו מתנדנדות מונחים סנדוויץ' שינקן וגבינה, אספרסו קצר ובקבוק סודה" – איך למדוד שמחה (הגיג עיתונאי לזכרו של סניור סנדוויץ'), "קטע מס 02–016492" (התחממות כדור הארץ), איור של B-Boy, "איך הורגים מחבל" – קטע בפרסום חוזר, שיר לא-ישראלי, שישה סעיפים – שיר בליווי וריאציות על עירום עצמי, "אפילוגו" – שיר בליווי רישום דיוקן עצמי.

פרגמנט: "אמי מוגדלת החזה, בואי נסע במדברות ישראל" (עמ' 2).

= 

נפץ 5 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 5

אפריל 2006
מספר עותקים לא ידוע
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתפים: מרב מנשהוף, אמיר מנשהוף.

תוכן: שיר שמתחיל במילים "האמנות היא שקר", תצלום של פני אשה, חסות של SABA RABA הפקות, קומיקס ובו איש משתין על שלט פרסומת שבו מצוטט פיליפ סטארק, "שני ילדים נרקומנים" - מערכה ראשונה, "וידויה הנורא של רבקה" (שיר), איור גזור ממחברת, שיר שמתחיל במילים "שיזוף החיטה", שיר שמחולק ל-48 סעיפים, איור של איש רוקד שמקדיש את הגיליון לכל הצעירים בגופם הזקנים בנפשם, קומיקס ובו שני זרגים שרים על שפיכה מוקדמת, הודעת "נפץ" על הדחתו של אמיר מנשהוף, קומיקס בתמונה אחת של זוג מכוסה סדיני מיטה, שיר שמתחיל במילים "גם את כל זה השכחה תשרוף", איור של עיר לילית, שיר שמתחיל במילים "אצלי במחסום", איור של אשה שמחזיקה את שדה, וריאציה של לוגו "נפץ", איור של חייל מופשל מכנסיים שכותב על קיר תא שירותים.

פרגמנט: "שלושה ילדים קטנים רדפו אחרי ילד גדול שהלך בקושי וכמעט נפל" (עמ' 6).

= 

נפץ, מהדורה מיוחדת - סריקהנפץ, מהדורה מיוחדת

5 באוגוסט 2005
מספר עותקים לא ידוע
עמוד אחד
A4

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: שירי נבואת הספק - "שיר הלינץ'", "שיר לא מעוצב", "שיר מעוצב" ו"שיר שכעבור כמה שבועות".

פרגמנט: "הפלסטינים תמיד היו שקר והישראלים גם (…) בצורה מבצעית ורגשית היהודים והערבים בארץ הזאת שונאים וכבר הורגים אחד בשני".

=

נפץ 4 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 4

יוני 2005
מספר עותקים לא ידוע
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתפים: יעל סקידלסקי, אמיר מנשהוף.

תוכן: פרוטוקול ישיבת מועצת מנהלי "נפץ", קטע שמתחיל במילים "בדיחות על ערבים זה הבדיחות הכי מצחיקות שיש", פרסומות לחנות בגדים יד שנייה, קומיקס ושמו "דורון יוצא למסיבה לרקוד", קומיקס ובו שני יצורים מתדיינים על אמנות, בוקר יום ראשון – סיפור בצירוף איור, קטע שמתחיל במילים "ג'ורג' בוש אומר Terror ומחייך חיוך דווקא כזה", מתחתיו רישום עירום של גבר ואשה, קטע שמתחיל במילים "הדבר היחיד שכל כך מזעזע אותנו זה הכיעור", תעתיקי רישומי אדם בקווים מרובעים, סיפור בכתב יד, פרסומת ל"נפץ דיאט": "גם נפיץ גם קל", הסיפור על הגופה שלא נמצאה.

פרגמנט: "עצרתי לקנות בייגלה חם ב-2.5 שקל. המוכרת הציעה לי 3 בייגליים ב-5 שקל, אבל סירבתי כי אין לי מה לעשות עם 3 בייגליים" (עמ' 4).

= 

נפץ 3 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 3

פברואר 2005
מספר עותקים לא ידוע
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: בשער – ארבעה תעתיקים של לוגו "נפץ", אזור תעשייה ישן, איור של שני יצורים מועתקים, קטע שמורכב משלוש תמונות, וריאציות על לוגו "נפץ", קטע שמתחיל במילים "בוא נראיין אצל יאיר לפיד את מנהיגינו מהשב"כ אלופים וראשי ממשלות", "איך הורגים מחבל", "קאמבק – שיר סיום המודפס בעמידה".

פרגמנט: "בוריס לא יודע מי זה אריק איינשטיין. בוריס לא יודע מה זה יום כיפור" (עמ' 2).

=

 

נפץ 2 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 2

דצמבר 2004
מספר עותקים לא ידוע
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: דבר מערכת "נפץ", שיר שמתחיל במילה "להתעורר", שיר בשם 6:15, שיר שמתחיל במילים "אני חושב שדניאל כבר אפשר להגיד מכור להרואין", תמונות מודבקות של חברי להקת אקדחי המין ומתחתיהם שיר המתחיל במילים "בתוך החוסר של עצמי", תעתיק של נערה יתומה בבית קברות בשילוב רישומים, סיפור שמתחיל במילים "לפני שאמא שלי מתה היא אמרה לי", נאום המהלומה ההולמת, קטע שמתחיל במילים "ישבתי במשרד שלי בשתיים בלילה והתחלתי להוציא ממני דם", שיר – סיכום היום והלילה.

פרגמנט: "אני מכיר את רבין בערך כמו שאני מכיר את החבר לשעבר של חברה שלי מהסיפורים שלה. את אוסלו אני לא מכיר בכלל. אני רק מכיר את מה שהוא מסמל וגם את זה לא. אני רק מכיר את מה שהמוות שלו מסמל" (עמ' 7).

 

 

נפץ 1 - כריכה קדמיתנפץ, גיליון 1

אוקטובר 2004
מספר עותקים לא ידוע
8 עמודים
A4 מקופל לאורכו

משתתף: אמיר מנשהוף.

תוכן: מחזה קצר, "מרחקים" - סיפור קצר, קטע שמתחיל במילים "לפני שהייתי רואה ובלתי נראה הייתי ככל האדם", קומיקס בשלושה מלבנים על בדידותם של שני גברים, "Pain Killer" – סיפור קצר, "הרעיון של עומרי" – סיפור קצר.

פרגמנט: "כל לילה במוצב לפני שהוא הולך לישון הוא מסתכל על הידיים שלו וחושב כמה הן עשו היום. בכמה אנשים וברזלים הן נגעו היום. בבוקר הוא חושב פחות. בבוקר הוא איש בודד של מעשים" (עמ' 5).

 

 

 

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
7. I have been so beiwd Krisalyn 4/21/2016 1:29:03 PM
6. Calinlg all cars, ca Johnie 4/20/2016 3:07:07 PM
5. You're on top of the Bella 4/19/2016 4:10:42 PM
4. This inoormatifn is Dasia 4/19/2016 12:48:30 PM
3. אמיר... ריין 11/7/2009 5:54:26 AM
2. כוכב תחתון 5/15/2009 2:58:03 PM
1. סחתיין ענבל ל. 4/28/2009 9:04:29 PM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign